Spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk

16 października o godz. 18.00 odbedzie się spotkanie autorskie z Izabellą Frączyk, organizowane przez bibliotekę Publiczną w Niepołomicach.

Izabella Frączyk –  polska pisarka i scenarzystka urodzona w Krakowie. Napisała wiele powieści obyczajowych o zabarwieniu komediowym i satyrycznym. Znana z takich książej jak:  „Pokręcone losy Klary”, „Dziś jak kiedyś”, „Jak u siebie”, „Do trzech razy sztuka”, „Stajnia w Pieńkach”, czy najnowsza – „Wszystko nie tak!”

Sama o sobie pisze tak:

Urodziłam się 4 lipca 1970 roku w Krakowie. Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Przez lata poświęcone pracy zawodowej zajmowałam się zarządzaniem i organizacją działów sprzedaży w krajowych i międzynarodowych korporacjach, by finalnie zostać samodzielnym doradcą w zakresie tworzenia i wdrażania systemów naprawczych dla małych i średnich firm.  Pisarstwem zajmuję się od 2009 roku. Mam fajnego męża, dwoje udanych dzieci, kota i psa, od którego wszystko się zaczęło. Nieduży, zabiedzony przybłęda przywieziony z wakacji dostarczył mi tak wiele ekstremalnych wrażeń, że dla rozweselenia znajomych zaczęłam je opisywać na jednym z internetowych forów. Poczciwe, acz nieco zwichrowane psychicznie psisko, prawie codziennie fundowało mi nową porcję adrenaliny oraz wrażenia – od łez bezsilności po ból brzucha ze śmiechu. Nie wiadomo kiedy powstało coś w stylu opowieści w odcinkach. Mój szalony pies zyskał rzeszę wielbicieli, którzy z utęsknieniem wyczekiwali kolejnych odcinków.  Tak się zaczęło. Gdy oznajmiłam, że piszę książkę, paru osobom z mojego najbliższego otoczenia ze zdziwienia odebrało mowę, ale gdy dostali do rąk roboczy tekst mojej debiutanckiej powieści, przecierali oczy ze zdumienia. No i poszły konie po betonie. Po ciepłym przyjęciu pierwszej powieści „Pokręcone losy Klary” prawie natychmiast powstały „Kobiety z odzysku”, które już w pierwszych dniach sprzedaży trafiły na listę bestsellerów w Empiku.Moje powieści dedykuję nie tylko kobietom. Przygody bohaterów osadzone w obecnej polskiej rzeczywistości sprawią, że często w czasie lektury odnajdziecie samych siebie. Zobaczycie się w tak krzywym zwierciadle, że uśmiejecie się do łez. Niemniej to nie tylko komedie. To głównie opowieści o ludzkich relacjach i o życiu, które w każdej minucie potrafi być barwne i zabawne. Wystarczy czasem zmienić kąt widzenia i dosłownie na sekundę przerwać codzienny pęd.

Źródło: www.izafraczyk.pl

Zapraszamy!