Wystawa „Magiczny świat” w obrazach Anny Tylki

Zapraszamy na wystawę malarstwa „Magiczny świat” w obrazach Anny Tylki już od 29 listopada w Laboratorium Aktywności Społecznej.

Anna Tylka urodziła się w Krakowie. Naukę malarstwa rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych im. Kenara w Zakopanem, następnie kontynuowała ją w Szkole Rysunku i Malarstwa w Krakowie pod okiem artystów malarzy m.in. prof. Mirosława Sikorskiego oraz dr Kingi Nowak.

Jej prace stanowią niezwykle fantazyjne kompozycje, powstałe w oparciu o wyobraźnię i intuicję. Światy, które kreuje są pełne czarownych roślin, zwierząt i baśniowych postaci przedstawionych za pomocą zmieniającego się jak w kalejdoskopie koloru.

Malowane techniką olejną obrazy to studiowane z natury kompozycje – wynik poszukiwania rozwiązań formalnych. Znacznie jednak częściej prace tworzone są z wyobraźni, za pomocą intuicyjnie dobranego i zmieniającego się jak w kalejdoskopie koloru, z chęci uchwycenia na płótnie tętniących życiem roślin i zwierząt rajskiego ogrodu.
Jej twórczość wynika z silnej potrzeby przedstawienia na płótnie barwnego i bogatego świata jej wyobraźni.

Anna Tylka ma za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych (ostatnia w Galerii Konsulatu Generalnego w Monachium) oraz kilkunastu wystaw zbiorowych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.