Dzień Postaci z Bajek

 

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek , z tej okazji poniedziałkowy LAS zamienił się w BAJKOLANDIĘ.
W finale projektu „Witajcie w naszej bajce”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Niepołomicach, dzieci z Niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego poznawały kultowe postacie z najpiękniejszych, klasycznych utworów. Zjawił się Kopciuszek, Kubuś Puchatek, Tygrysek, wielobarwne wróżki, nie mogło zabraknąć Olafa – znacząca postać z filmu pt. „Kraina lodu”, gdyby ktoś zapomniał. Odwiedziły nas również Skrzaty, Czarownice, Smoki, Król we własnej osobie, Pszczółka Maja i naturalnie Czerwony Kapturek.

Imprezę rozpoczął spektakl w wykonaniu przedszkolaków z grupy starszej. Burza oklasków dla aktorów popłynęła nie tylko od ich młodszych kolegów i koleżanek, ale również od kochanych dziadków, którzy zaszczycili nas swoja obecnością. Po części artystycznej przyszedł czas na bal. Wizyta Tygryska ze Stumilowego Lasu sprawiła ogromną niespodziankę dzieciom. Wspólne tańce Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę. Ponadto była to wyjątkowa okazja do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego „Moja postać z bajki”.