Gerontologiczny symulator starości – Na Seniora nie ma mocnych. Odc. VI

 

„Gerontologiczny symulator starości”  warsztaty zamykające projekt „Na Seniora nie ma mocnych”. Seniorzy 60+ w towarzystwie młodzieży z klasy 5 d Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego uczestniczyli w spotkaniu dzieląc się z nami swoimi marzeniami, udzielając życiowych porad i wspierając młodsze pokolenie. Było radośnie, z humorem, nikt się nie nudził a to zasługa prowadzącej Marii Łuszczyńskiej która dokonała „niemożliwego” zacierając różnice międzypokoleniowe. Zabawa w plotkę pełna śmiechu, przymierzanie kombinezonu który uświadamia nam trudności z jakimi borykają się osoby w podeszłym wieku to tylko ułamek tego co doświadczali nasi uczestnicy. Mamy nadzieję że te wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Reasumując, cykl warsztatów „Na Seniora nie ma mocnych” spełnił swoje zadanie – połączył pokolenia, wyedukował, powstała wspólna przestrzeń spędzania wolnego czasu i więź . To wyraźny sygnał dla nas że takie zajęcia są potrzebne wszystkim, dlaczego?  Integrują i wzbogacają niezależnie od metryki.

„Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha…”

Liv Ullman

Dziękujemy: FIO Małopolska Lokalnie, Pani Agnieszce Węgrzyn, DPS Staniątki, Stowarzyszeniu Pomoc Bliźniemu oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Niepołomice – Panu Romanowi Ptakowi. Bez Was ten projekt by się nie odbył.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Do zobaczenia w LAS.