Melania Kapelusz

14.11.2018 r. w niepołomickiej Bibliotece odbyło się spotkanie autorki książek dla dzieci – Melanii Kapelusz z uczniami klas II Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. W dorobku literackim pisarki znajduje się 8 pozycji książkowych m in „Kinga i co z niej wyrośnie”(debiut pisarski w 2006 r), „Kinga i jak ją rozgryźć”, ”Koty czyli historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki” czy „Tajemnica pewnej sąsiadki”.

W trakcie godzinnego spotkania autorka zaprosiła słuchaczy w „niezwykle barwne, słowiańskie progi” prezentując książkę pt. „ Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”, dzięki której młodzi czytelnicy mieli okazję poznać tajemniczy świat naszych przodków.

Drugoklasiści z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali zatem czytanej przez pisarkę fascynującej opowieści o tym, jak powstał świat, a następnie aktywnie uczestniczyli w rozmowie kierowanej przeczytanym tekstem. Dziecięcej publiczności przypadła również do gustu książka o łobuzerskich przygodach 13 krasnoludków, które mieszkały pod jednym dachem z Adą i jej rodzicami. Nikt nie wie o ich istnieniu, bo jak wiadomo trudno zobaczyć krasnoludka. A potem nastąpiła seria pytań, na które w sposób niezwykle dowcipny i spontaniczny pisarka udzielała odpowiedzi młodym czytelnikom ( ile napisała książek?, która jest jej ulubiona?, o jakiej porze dnia czy roku najchętniej tworzy? i czy pisze wyłącznie dla dzieci?).

Kulminacją spotkania było wpisywanie przez sympatycznego gościa autografów i imiennych dedykacji do książek zakupionych przez drugoklasistów. Spotkanie sfinansowano z budżetu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce.