Wystawa rysunku i malarstwa: „Pasja i przygoda. Rysunek i malarstwo”

Laboratorium Aktywności Społecznej zaprasza na wystawę „Pasja i przygoda. Rysunek i malarstwo”. Na wystawie prezentowane są prace Mariusza Szelerewicza (1946-2011), córki artysty Pauliny Szelerewicz-Gładysz oraz uczestników warsztatów plastycznych realizowanych w LAS.

Mariusz Szelerewicz – rysownik, ilustrator, którego prawdziwą życiową pasją pozostawały jaskinie. Współpracował z wieloma wydawnictwami o profilu górskim czy turystycznym, jak Wydawnictwo PTTK „Kraj”, Karpaty. Pracował jako redaktor graficzny w Wydawnictwie Góry, oraz był wieloletnim redaktorem naczelnym kwartalnika Jaskinie.
Rysowanie było jego drugą pasją, choć jego prace miały głównie charakter użytkowy – tworzył ilustracje do m.in. przewodników po Krakowie i Wieliczce. Był autorem panoramicznych planów miast, gdzie skrupulatnie wrysowywał architektoniczne czy urbanistyczne szczegóły. Nazywał siebie rzemieślnikiem, nie artystą. 🙂

Paulina Szelerewicz-Gładysz. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Od 2000 r. pracowała jako grafik użytkowy – projektując książki, czasopisma, wykonując ilustracje. Studia historyczne nie wpłynęły na wybór ścieżki życiowej. Rysowanie, a zwłaszcza malowanie, jest dla niej sposobem na oderwanie się od rzeczywistości, odpoczynek, zadumę. Próbuje dzielić się swoją pasją, prowadząc warsztaty plastyczne w Laboratorium Aktywności Społecznej oraz w Domu Kultury Siedlisko.

Dużą część wystawy stanowią prace dzieci – uczestników warsztatów plastycznych odbywających się w Laboratorium Aktywności Społecznej od lipca 2022 r. Autorami są dzieci w wieku szkolnym, pełne pomysłów, talentów, radości, twórczej energii. 🙂

Wystawę można podziwiać w godzinach pracy Biblioteki i LAS.
Niepołomice, ul. Bocheńska 26