Wielka Wiosenna Wymiana Książek

W niedzielne popołudnie, 24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach i w Laboratorium Aktywności Społecznej odbyła się Wielka Wiosenna Wymiana Książek.

Termin wymiany był nietypowy, ale ponieważ w związku z pandemią nie było wymiany zimowej, postanowiliśmy nie czekać do lata i zaprosić miłośników książek teraz, w kwietniu.

Nasza akcja jak zawsze spotkała się z dużym zainteresowaniem, nowych właścicieli znalazło aż 1800 książek! Tak jak zawsze, wymiana odbywała się przy trzech stanowiskach: książki dla dzieci i młodzieży, książki dla dorosłych wydane przed 2000 rokiem oraz książki wydane po 2000 roku.

W czasie kiedy dorośli „polowali” na ciekawe tytuły, dzieci bawiły się w towarzystwie Minionka. Było wspólne budowanie pojazdu dla niego, rysowanie minionkowych postaci oraz wielkie bańki mydlane. Animatorki z grupy „Bawimy się” na zamówienie dzieci wykonywały balonowe zwierzątka, kwiaty, a nawet banany dla Minionka.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj zapraszamy na Wielką Letnia Wymianę Książek, która tradycyjnie odbędzie się w pierwszą niedzielę sierpnia w Parku Miejskim.