Dzień Kubusia Puchatka

W sobotę 18 stycznia w Laboratorium Aktywności Społecznej zorganizowano Dzień Kubusia Puchatka.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Szyndziel Pomaga, przy wsparciu Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Podczas wydarzenia Fundacja zbierała wolne datki do puszek, a zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji – Kuby.

A teraz trochę o tym co wydarzyło się w sobotę.

Na wszystkie dzieci, które przyszły wraz z rodzicami świętować urodziny Kubusia czekały kolorowanki, balony oraz różnorodne zabawy. Jedną z ulubionych było doczepianie ogona Kłapouchemu oraz zabawa w Łakomczucha Kubusia, który podbiera miód pszczółkom tak, żeby go nie zauważyły. Dzieci podpisywały też serduszka i przyklejały je na wielką kartkę urodzinową Puchatka. Ponadto Biblioteka przygotowała mnóstwo pozycji literackich z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Wszystkie można było przeglądać, poczytać i pożyczyć do domu.

Na dzieci czekały także atrakcje przygotowane przez animatorów. Kazek Biernat tworzył z uczestnikami medaliony z Kubusiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu używając metody De-Coupage oraz zabawki z drewna będące postaciami z bajki. Każdy mógł się wykazać zdolnościami manualnymi i stworzyć to co chciał. Agata Żeromska stworzyła szlak „Śladami Kubusia Puchatka”, po którym każde dziecko musiało przejść i odgadnąć kto ze Stumilowego Lasu zostawił ślady. Czy był to Kubuś, Tygrysek, a może Prosiaczek? Na dzieci czekały także kolorowanki, drewniana gra Memory, którą wszyscy uwielbiają!

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i wspólną zabawę z Kubusiem i Tygryskiem !! ??