Zajęcia szachowe – zapisy

Nabór na płatne zajęcia szachowe w LAS.  Zajęcia będą odbywać się 1 raz w tygodniu we wtorki z podziałem na 3 grupy:

– grupa podstawowa- 15:30-16:15

– grupa średnia- 16:20-17:20

– grupa zaawansowana- 17:30-19:00

 

Kontakt:

Na pierwsze zajęcia zapraszamy 19 września.

 

 

SZACHY, SZACHY, SZACHY – to jedne z zajęć jakie odbywają się cyklicznie w Laboratorium Aktywności Społecznej Open Space, które mieści się w Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Biernata, ul. Bocheńska 26 w Niepołomicach. Z naszej strony kilka słów o osobie, która prowadzi spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, i może odrobina zachęty dla chcących podjąć naukę, czy też ją kontynuować. 

„SZACHY SĄ MIARĄ INTELEKTU” (J.W. Goethe), taki tekst widnieje na wizytówce Pani Kingi Siwek – Licencjonowanego przez Polski Związek Szachowy Instruktora gry w szachy.  Kinga Siwek jest Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Goniec” Staniątki, przygotowuje zawodników licencjonowanych i amatorów do udziału w mistrzostwach Polski, Europy, Świata. Bierze udział w turniejach, rozgrywkach ligowych, organizuje własne imprezy szachowe. Współpracuje z wykwalifikowaną kadrą szkoleniowców i wychowawców.

Pani Kinga w LAS Open Space, zajęcia szachowe prowadzi w różnych grupach wiekowych i na różnym poziomie zaawansowania – od grup podstawowych po zawodowców. Szachy cieszą się dużym powodzeniem, a o poziomie prowadzonych zajęć świadczą sukcesy na turniejach lokalnych oraz ogólnopolskich. Szachy to nie tylko rozgrywki, ale konstruktywna wiedza, ćwiczenie uważności, spostrzegawczości i wiele innych umiejętności, które wpływają na różne aspekty w codziennym funkcjonowaniu – o czym mówi powyższa maksyma.

Pani Kinga to Trener, który obdarza swoich podopiecznych, uśmiechem, dobrym słowem, służy wsparciem, buduje pozytywne relacje z dziećmi oraz rodzicami, opiekunami. Zajęcia szachowe dla dzieci w LAS Open Space, to także spotkania rówieśników, czas na rozmowy, wymianę doświadczeń.

Gra w szachy, to sukcesy i porażki, ale to również droga po najwyższe trofea, a tych życzymy jak najwięcej Pani Kindze Siwek i jej Uczniom.