Wystawa malarstwa

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa GRUPY TWÓRCZEJ „W WOLNEJ CHWILI”, którą będzie można podziwiać w LAS Open Space od 8.02 do 25.03.2020 r. w godzinach pracy LAS-u.


Historia Grupy Twórczej „W wolnej chwili” ma swój początek w 2006 roku, kiedy to odbyły się pierwsze zajęcia malarskie. Zorganizowano je z inicjatywy mieszkańców Wieliczki, pragnących w sposób aktywny i twórczy uczestniczyć w życiu miasta, jak również rozwijać swoje artystyczne pasje. Proces tworzenia i radość towarzysząca zmaganiom artystycznym jest potrzebą wielu osób. Od momentu powstania po dziś dzień Grupa Twórcza „W wolnej chwili” działa nieprzerwanie.
Artyści – amatorzy chętnie uczestniczą w imprezach kulturalnych na terenie Wieliczki i poza nią – brali udział w aukcji prac na rzecz odnowy wielickich pomników na Cmentarzu Komunalnym, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wieliczki „Wieliczka – Wieliczanie”, a także w aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas „Dni Kingi” i „Festiwalu wielickich artystów” członkowie Grupy prezentowali swoje prace i zachęcali mieszkańców miasta do aktywności artystycznej oraz rozwijania pasji. Prowadzili również warsztaty ze studentami Uniwersytetu III Wieku, wprowadzając uczestników w świat sztuki i malarstwa, a także odkrywali tajemnice plastyki z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3. Obu akcjom towarzyszyły wystawy prac. Grupa współpracuje również ze Stowarzyszeniem „Moje Krzyszkowice”, a jej członkowie uczestniczyli w plenerach malarskich „Krzyszkowickie lato” i „Wędrówki ze sztuką”, którym towarzyszyły poplenerowe wystawy.
Kim są członkowie Grupy?
Kilkunastoosobowym zespołem ludzi w różnym wieku i o rożnym stopniu zaawansowania artystycznego; uczestnictwo w Grupie nie wiąże się z żadną selekcją – każdy może spróbować własnych sił w tej wyjątkowej przygodzie ze sztuką. Spotykają się więc przy wspólnym malowaniu osoby, które dopiero zaczynają działać artystycznie i takie, którym malarstwo towarzyszy od dawna. Ci pierwsi nie posiadają może doświadczenia, ale za to ogromną potrzebę wyrażenia się poprzez sztukę. Czasem powody są też inne, może z pozoru bardziej błahe – chodzi o zwyczajne spędzenie czasu w miłej atmosferze. Są jednak i tacy, którzy malują bądź rysują od dłuższego już czasu, a chcieliby móc o swojej twórczości z kimś podyskutować.
Po kilku latach wspólnej pracy klimat spotkań stał się wyjątkowo przyjacielski. Nie ma między artystami – amatorami żadnych barier. Chętnie razem pracują i oglądają swoje prace. Wspólnie też wybierają miejsca plenerów i spotkań tak, aby każdy znalazł w nich coś dla siebie.
(Żródło: http://www.ckit.wieliczka.eu/zespoly-artystyczne/grupa-tworcza-w-wolnej-chwili/).

Serdecznie zapraszamy!